Micah Modern Metallic Gradient Rug, Silver/Black, 10ft x 13ft - 2in Area Rug, 6943049FSLV000H13
Skip to product information
1 of 3
Feizy Import & Export Co Ltd
Shipping calculated at checkout.
Details
  • Sheen
  • Power-loomed with shrink polyester pile to creat a textured effect
  • High/Low Pile
  • Stain Resistsant
  • High-low pile provides added depth and weight to these rugs making them plush and soft
  • Fade Resistsant
  • Stain and Fade Resisant
  • Made in Turkey
13 in stock
  • Over 100K+ customers
  • 30-day limited warranty
More details
  • Color: Silver / Gray
  • Pattern: Distressed
  • Thickness: 0.39
  • Construction: Machine Made
  • Pile Treatment: Cut
  • Traffic Resistance: High Traffic
Dimensions
Width: 120.0 inch
Height: 0.31 inch
Depth: 158.0 inch
Buy in Bulk
Buying in bulk?
Leave your inquiry below and we'll get back to you within 24 hours.