Nadia Distressed Damask Rug, Blue/Gray Mist, 5ft x 8ft Area Rug, 6678383FICE000E10
Skip to product information
1 of 4
Feizy Import & Export Co Ltd
Shipping calculated at checkout.
Details
  • Sheen
  • Hand-woven from premium viscose.
  • Fade Resistsant
  • Featuring distressed aesthetic with cool blues and neutrals.
  • Fade resistant.
  • Professional Clean Only
  • Made in India.
10 in stock
  • Over 100K+ customers
  • 30-day limited warranty
More details
  • Color: Blue / Gray
  • Pattern: Distressed
  • Thickness: 0.5
  • Construction: Hand Woven
  • Pile Treatment: Cut and Loop
  • Traffic Resistance: Mid Traffic
Dimensions
Width: 60.0 inch
Height: 0.25 inch
Depth: 96.0 inch